Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Güncel Spor Dünya Eğitim Sağlık Kultur-Sanat
Hagibis Tayfunu'nda ölü sayısı 91'e yükseldi
Hagibis Tayfunu'nda ölü sayısı 91'e yükseldi
3 yaşındaki çocuk yangında ağır yaralandı
3 yaşındaki çocuk yangında ağır yaralandı
Poşet sauna!
Poşet sauna!
İmam, oğlunun ve torununun cenaze namazını kıldırırken göz yaşlarına hakim olamadı
İmam, oğlunun ve torununun cenaze namazını kıldırırken göz yaşlarına hakim olamadı
İnternet dolandırıcılarının son kurbanı otel çalışanı oldu
İnternet dolandırıcılarının son kurbanı otel çalışanı oldu
HABERLER>SİYASET
16 Mart 2017 Perşembe - 22:30

'Biz MHP ile uzlaştık, CHP kiminle uzlaştı?'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Bir ülkenin beka meselesi varsa, bir ülkenin terörle mücadelesi varsa, eğer sen onların değirmenine su taşıyorsan, Kılıçdaroğlu sana söylüyorum, bu millet de seni affetmeyecek, tarih de seni affetmeyecek” dedi.

 Biz MHP ile uzlaştık, CHP kiminle uzlaştı?

Mamak’ta Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Kendilerinin MHP ile uzlaşarak milletin önüne anayasayı getirdiklerini belirten Soylu, CHP’nin kiminle uzlaştığını sordu.

HDP’yi de özerklik konusunda sert bir dille eleştiren Soylu, “O zaman cesurdun, yüreğin yetiyordu, hadi bugün Cumhurbaşkanımızın talimatı, Başbakanımızın direktifleri ile evlatlarımız Cudi’de, Gabar’da, Lice kırsalında, Tunceli’de sıkıştırdılar onları, hadi yüreğin yetiyorsa bugün özerklik ilan et de görelim seni” diye konuştu.

“Biz kudretli Türkiye’yi istiyoruz”

16 Nisan’da yapılacak halk oylaması için Mamak’ta vatandaşlarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk milletinin feraset ve basiret sahibi, asil ve aziz, büyük bir millet olduğunu vurguladı. Bakan Soylu, Türk milletinin bugüne kadar karşısına çıkarılan zorlukların hiçbirisinde şiddeti kullanmayan ve son 40-50 yılda karşı karşıya kaldığı badirelere sandıkla, oyla ve demokrasiyle karşılık veren, darbelerle bileğini bükmeye çalışanlara karşı Allah’ın muzaffer ettiği güçlü kıldığı bir millet olduğunu kaydetti. Bakan Soylu “Bizi mezheplerimize, inançlarımıza, etnik kökenlerimize, cinsiyetimize göre ayıran bu anlayıştan yorulduğumuzu söylemek istiyorum. Bu ülkede 80 darbesini yapanlardan, ezanı aslı ile okunmasını yasaklayanlardan yorulduk, bu ülkede yıllardan beri kendi kurallarını koyanlardan yorulduk. Bu ülkede 28 Şubat’tan 1 gün ince işler rayında giderken, milletimizin sevinmesini bir şekilde hazmedemeyenlerin bu ülkenin değerleri üzerinden bu millete ders vermesinden yorulduk, bıktık ve usandık. Evet güçlerine gidiyor ama artık tanklarını almıyoruz, kendi Altay tankımız var, artık insansız hava uçaklarını almıyoruz, insansız hava uçağımız var, füzelerini almıyoruz kendi füzemiz var. Güçlü Türkiye’yi istemiyorlar, sürekli Türkiye’nin üzerine oyun oynuyorlar ama biz kudretli Türkiye’yi istiyoruz. Ve bu tezgahları kuranlara ‘sizin bu ülkede yeriniz yok, bu tezgahları yemiyoruz’ demek istiyoruz” dedi.

“Yıllardan beri aynı senaryoyu üretiyorlar”

AK Parti hükümetleri tarafından mega projeleri anlatan Bakan Soylu, “Bunlar yıllardan beri bir taraftan Gezi olaylarını çıkartıp Türkiye’de bu yatırımların yapılmasını istemediler. Bilmenizi istiyorum, biz 28 Şubat’tan bir gün önce biz 28 Şubat’ın Milli Güvenlik Kurulunda rahmetli Erbakan ile Tansu Hanımın önüne dayatılacağını hiç düşünmedik, getirdiler ve dayattılar. Hatırlıyor musunuz, esnaf kendisini toparlamaya, esnaf yeni maaş almaya başlamıştı, Türkiye’yi soyuyorlardı, devletin parasını yüzde 10 faizle alıp devlete yüzde 90 faizle geri veriyorlardı. Faizler ceplerinden gitti ya, 28 Şubat’ı dayatıp, bankaları hortumladılar bir gecede. Yıllardan beri aynı senaryoyu üretiyorlar” diye konuştu.

“Bir gün Danıştay’ı patron yaptılar, en büyük projeleri engellediler. Yargıtay’ı bir gün patron yaptılar, bir gün Anayasa Mahkemesini patron yaptılar, bir gün milletin değerlerini aşağılayan, milletin sevdiği devlet adamlarını itibarsızlaştırmak isteyen medya patronlarını patron yaptılar, bir gün IMF borcunu takip edebilmek için gelen orta düzey bir memuru patron yaptılar bu ülkede” açıklamasında bulunan Soylu, 16 Nisan’da bu milletin patronun kim olduğunu göstereceğini kaydetti.

“Yüreğin yetiyorsa bugün özerklik ilan et de görelim seni”

Birilerinin “TC’yi tükürüğümüzle boğarız” dediğini kaydeden ve isim vermeden HDP’yi eleştiren Soylu, “O yerinde şu anda rahat, kodeste. Sen bu milletin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine kime güvendin de bu sözü söyledin. Bu millet bunun hesabını soruyor sana. Güya yüzde 10’un üzerinde oy aldılar bunlar, korkutarak, sindirerek, bildiğim olayları anlatıyorum Bunu söylediler, bir kısmını da kandırdılar, ‘bundan sonra silaha sarılmayacağız, biz siyaset yapacağız’ dediler. Yüzde 10’u aştılar ya, o zaman hükümet de kurulmadı ‘tam şimdi bizim zamanımız, Güneydoğu’da bizim borumuz ötecek’ dediler. ‘Biz özerklik ilan edeceğiz’ dediler. Nusaybin’de, Varto’da, Cizre’de ilan edeceklermiş. O zaman cesurdun, yüreğin yetiyordu, hadi bugün Cumhurbaşkanımızın talimatı, Başbakanımızın direktifleri ile evlatlarımız Cudi’de, Gabar’da, Lice kırsalında, Tunceli’de sıkıştırdılar onları, hadi yüreğin yetiyorsa bugün özerklik ilan et de görelim seni. Biz Kürt kardeşlerimizi onların eline bırakmadık. Belediyeleri ellerine geçirdiler, terör örgütlerine yardım ettiler, millete hizmet etmediler, çukurları kazdılar, silah taşıdılar, bizim evlatlarımızı şehit eden teröristlere yardım ettiler, ondan sonra da demokrasiden bahsediyorlar, hadi oradan, teröristten demokrasi çıkmaz” şeklinde konuştu.

“Biz MHP ile uzlaştık, peki CHP kiminle uzlaştı”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Bakan Soylu, “El alem gider Mersin'e, Kılıçdaroğlu gider tersine” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu ile ilgili “Bunun eline 5 tane keçi verin kaybeder” sözlerini tekrarladı. Türkiye’nin çok önemli bir kararın arifesinde olduğunun altını çizen Bakan Soylu, “Biz anayasayı milletin önüne MHP ile getirdik. Bir adım onlar gitti, bir adım biz gittik uzlaştık ve getirdik. Biz onlarla uzlaştık, peki CHP kiminle uzlaştı, kiminle ittifak etti? Hem de bizim terörle en keskin mücadeleyi yaptığımız zaman ittifak etti. Şu anda 7 bin evladımız Lice’de. Tunceli’nin Ovacık’ında onları sıkıştırdık. Şu anda evlatlarımız onların hakkından gelmek için ellerinden geleni yapıyorlar, dua ediyoruz onlara. Siyaset yapabilirsiniz, demokrasi var herkes her şeyi yapabilir. Ama bir ülkenin beka meselesi varsa, bir ülkenin terörle mücadelesi varsa, eğer sen onların değirmenine su taşıyorsan, Kılıçdaroğlu sana söylüyorum, bu millet de seni affetmeyecek, tarih de seni affetmeyecek. Öteki ortağı kim? Şu Pensilvanya’daki meczup değil mi? Bu Kılıçdaroğlu nasıl genel başkan oldu, kasetle oldu değil mi? Kaseti kim yaptı, FETÖ yaptı. Peki bugün niçin kol kolalar. Ya korkuyor ya da esirdir” ifadelerini kullandı.

18 yaşında gençlere seçilme hakkının verilmesine ilişkin konuşan Bakan Soylu, “Gençlerimize sorumluluk vereceğiz” dedi. Başörtülülerin yıllarca Meclise sokulmadığını belirten Soylu “Şimdi kardeş kardeş herkes Meclise giriyor” dedi.

Mitinge katılanlar arasından gelen “İdam” sözlerini ilişkin Bakan Soylu, “Cumhurbaşkanımız, ‘Meclise getirin biz onaylayacağız.’ Az sabredin, Cumhurbaşkanımız şimdiye kadar sizi hiç mahcup etti mi?” şeklinde konuştu.

Yıllardan beri mevcut sistemin Türkiye'nin başına çok iş getirdiğinin altını çizen Soylu, “15 Temmuz’da aklınız başınızdan gitti, planladığınız darbe olmadı. Biz onu anlamadık mı sanıyorsunuz” diyerek, 300 yıldır ilk defa Türkiye’nin eline bir fırsat geçtiğini kaydetti. Bakan Soylu, “Hızlı, etkin karar alabilen, milleti tam merkeze oturtan sistemin adı cumhurbaşkanlığı sistemi” dedi.

Yeni sisteme ilişkin vatandaşlara bilgi veren Bakan Soylu, “Siyaset bugüne değil geleceğe yapılır. Tarih eğer bizi yanlış yazarsa biz bu dünyada da öbür dünyada da hesap veremeyiz. Biz bu korkuyla adım atıyoruz. Bu öneri milletimizin iyiliğinedir, ülkemizin yarınlarınadır. Biz geçmişi çok iyi biliyoruz. İnsanlarımızı nasıl korkuttuklarını biliyoruz, biz bu işi aşarsak ancak Recep Tayyip Erdoğan’la aşarız, başkasıyla aşamayız” diye konuştu. 

Etiketler:
 
Atiker Konyaspor’a Galatasaraylı Yönetici
 
Aboubakar'ın Beşiktaş'taki 2. kırmızı kartı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
"Çift başlılık Türkiye'ye kaybettiriyor"
İzmir'de HUDER'in düzenlediği söyleşiye katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kenan Sofuoğlu'nu evinde ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da katıldığı toplu açılış ...
'Büyükelçi neredeydi, bu sorunun cevabını istiyoruz'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Dışişleri Bakanlığı’nın uçağı havadayken ...
 
Bakan Soylu: “Bunlar sıçan gibi kaçıyorlar, bizim evlatlarımız da onları kovalıyorlar”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Cumhurbaşkanımızın ‘bu terörü bitireceksiniz ...
"Kemal Kılıçdaroğlu yalan söylüyor"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni için geldiği Sakarya’da ...
''16 Nisan ikinci bir kurtuluş savaşıdır''
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 16 Nisan ikinci bir kurtuluş savaşı olduğunu ...
 
Bozdağ'dan Alman Bakana zehir zemberek mektup
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Federal Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas'ın ...
Kılıçdaroğlu’na kahvede 'Cem Özdemir' tepkisi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli’de ...
Bakan Müezzinoğlu rastgele ilaç kullananları uyardı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, rastgele ilaç kullananları ...
 
YAZARLAR
Prof. Dr. Meryem Uysal
Prof. Dr. Meryem Uysal
Dr. Kibar Ak
Mehmet Şimşek
Mehmet Şimşek
KADINLARIMIZ (145. Bölüm)
Saffet Kuramaz
Saffet Kuramaz
Bize Masal Anlatmayın
Ebru Mut
Ebru Mut
KÜÇÜĞÜM
Recai Kıcıkoğlu
Recai Kıcıkoğlu
Bozkır Üçpınar-Haydar Dağı (2556 m)
Emre Fatih Parlayıcı
Emre Fatih Parlayıcı
Tüketici Köşesi
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV
ÇOK YORUMLANANLAR
SÜPER LİG PUAN DURUMU
FACEBOOK'TA ANADOLU TELGRAF
TWITTER'DA ANADOLU TELGRAF
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 05:42   İkindi 15:30
Güneş 07:21   Akşam 17:48
Öğle 12:45   Yatsı 19:16
Nöbetçi Eczneler
Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Güncel Spor Dünya Eğitim Sağlık Kultur-Sanat
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri