Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Güncel Spor Dünya Eğitim Sağlık Kultur-Sanat Yemek/Kadin
YouTube Premium'un Türkiye'deki üyelik ücretlerine zam
YouTube Premium'un Türkiye'deki üyelik ücretlerine zam
BBP’den Konya Muhtarlar Derneği’ne ziyaret
BBP’den Konya Muhtarlar Derneği’ne ziyaret
Dünya Gençler Kick Boks şampiyonundan Başkan Badem’i ziyaret
Dünya Gençler Kick Boks şampiyonundan Başkan Badem’i ziyaret
Bisvolu bisikletçiler Selçuklu belediyesi için ter dökecek
Bisvolu bisikletçiler Selçuklu belediyesi için ter dökecek
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi yıllık yüzde 117,04 arttı
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi yıllık yüzde 117,04 arttı
HABERLER>YEREL
30 Eylül 2022 Cuma - 11:03

İstanbul “Konya Günleri” ziyaretçilerine kapılarını açtı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul’da düzenlenen “Konya Günleri”, katılımıyla Atatürk Havalimanı’nda kapılarını ziyaretçilere açtı.

İstanbul “Konya Günleri” ziyaretçilerine kapılarını açtı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’da düzenlediği “Konya Günleri”, Atatürk Havalimanı’nda yoğun katılımla başladı.

 

Açılış programında konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu’nun ve İstanbul’un kadim başkentlerini buluşturan “Konya Günleri” vesilesiyle hem İstanbul’daki Konyalılarla hasret gidereceklerini hem de Konya’nın tarihini, kültürel zenginliklerini ve kendine özgü lezzetlerini misafirlere tanıtmış olacaklarını belirtti.

“KONYA’MIZI ÇOK DAHA GÜZEL YARINLARLA BULUŞTURACAĞIZ”

“Hamdolsun Konya’mızın aydınlık yarınları için attığımız her adımda sizlerin destek ve dualarını kalplerimizin derinlerinde hissetmenin güveni ve huzuru içerisindeyiz.” Diyen Başkan Altay, “Bizler dayanışma ruhuyla ve sizlerden aldığımız destekle, güzel şehrimiz için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi inşallah bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla Konya’mızı çok daha güzel yarınlarla buluşturacağız.” Diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye’nin son yirmi yıl içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde büyük bir kalkınma yaşadığına vurgu yapan Başkan Altay, “Ülkemizin istikrar çağına girmesiyle, Konya’mız için de aydınlık günler başlamış oldu. Şehrimizde yirmi yıl önce hayal kabul edilen pek çok yatırım, Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki AK Parti ve AK Belediyecilik ile hayat buldu. Hemşehrilerimizin hizmetine sunduğumuz eserler sayesinde, bugün Konya artık bambaşka bir şehir. Ülkemizdeki ve Konya’mızdaki büyük kalkınmanın mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Konya’mıza olan sevgisi ve desteği için şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Etkinliğe katılım sağlayan herkese teşekkür eden Başkan Altay, 2 Ekim Pazar akşamına kadar devam edecek Konya Günleri’ne tüm Konya sevdalarını davet etti.

“BURADA BULUNMAK BÜYÜK MUTLULUK”

Konyalı Sanayi ve İş Adamları Derneği (KONSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çelik, “Bu program gerçekten çok önemli. Burada sizlerle buluşmak bize çok büyük mutluluk veriyor. Gurbette Konyalı olmak farklı bir şey. Sizleri görüp de mutlu olmamak mümkün değil. Hayırlı olsun.” Dedi.

“SİZLERLE BİRLİKTE OLMAKTAN BÜYÜK MEMNUNİYET DUYUYORUM”

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, “Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Konya’nın İstanbul’daki temsilcisi olarak bu organizasyona da elimizden gelen desteği verdik.” Diye konuştu.

“ALLAH BU BİRLİĞİMİZİ DAİM ETSİN”

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaaslan, kendilerini İstanbul’da Konyalıları bir araya getirdiği için Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, oluşan bu birlik ve beraberliğin duygusunun daim olması diledi.

“KONYA GEÇMİŞİ KADAR GÖRKEMLİ BİR NOKTAYA GELİYOR ELHAMDÜLLİLLAH”

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun şunları söyledi: “İstanbul’da çok anlamlı bir gün yaşıyoruz. Otomotivde, kundurada, tarımda, gıda sektöründe Konya geçmişi kadar görkemli bir noktaya geliyor elhamdüllillah. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Bakanımız, Valiliğimiz, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız olmak üzere işte birlik ve beraberliğin bereketini şu anda olduğu gibi her zaman görüyoruz. Cenab-ı Hak birliğimizi, dirliğimizi daim kılsın. Bu milletimizin büyük yürüyüşünü durdurmak isteyenlere fırsat vermesin.”

“ASIL HEDEFİMİZİN BURADAKİ GÜZELLİKLERİN KONYA’YA TAŞINMASI”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, “Konya Günleri” gibi programların kültürümüzü ve medeniyetimizi ayakta tutan ve insanların birçok konuda istifadesini sağlayan çok önemli etkinlikler olduğuna dikkat çekti. Ev sahipliği yapan Başkan Altay başta olmak üzere, Bakan Kurum’a, Konya Valisi Özkan’a ve emeği bulunan bütün belediye başkanlarına teşekkür eden Usta, “Hazreti Mevlana’nın manevi dünyasında huzur bulmak, hoşgörü ikliminde şehrimizi tanımak ve anlamlandırmak üzere tüm vatandaşlarımızı İstanbul’daki Konya Günleri’ne davet ederken asıl hedefimizin buradaki güzelliklerin Konya’ya taşınması ve herkesin Konya’ya gelerek asıl yerinde bu huzuru, bu barışı, güveni hissederek yaşamasını arzu ediyorum. Bu güzel etkinliğin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Açıklamasını yaptı.

“KONYA’NIN GÜZELLİKLERİNİ PAYLAŞIYORUZ”

Konya Valisi Vahdettin Özkan, “Gerçekten ilimizin güzelliklerini, özelliklerini hep beraber bugün İstanbul’umuzda, güzel şehrimizde hep beraber müşahede ediyoruz. Aynı zamanda Anadolu’nun muhtelif yerlerinden gelen insanlarımızla bu özelliklerimizi, güzelliklerimizi paylaşıyoruz. Bundan Konyalılar olarak da büyük bir manevi zevk duyuyoruz.” Diye konuştu.

BAKAN KURUM BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise böyle güzel bir organizasyonda Konya’yı İstanbul’a taşıyan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bakan Kurum şöyle devam etti: “Konya bizim memleketimiz, göz bebeğimiz ve gururla gittiğimiz şehrimiz. Her yerde de Selçuklu payitahtı şehrimizi anlatıyoruz ve şehrimizin tarihiyle büyüklerimizle, değerlerimizle övünüyoruz. İnşallah burada yeni dostluklar kuracağız ve kardeşliklerimizi pekiştirmeye devam edeceğiz. Bu kardeşliğiniz için Allah her birinizden razı olsun. İnşallah Kasım ayında Büyükşehir Belediye Başkanımız tanıtım günlerimizi bu sefer de İzmir’de yapacak. Hep söylediğimiz gibi bir ayağımız Konya’da diğer ayağımız da 80 ilimizde gezmek suretiyle tüm Türkiye’yi karış karış gezeceğiz, memleketimizi anlatacağız. Cumhurbaşkanımızı anlatacağız ve Konyalılar olarak vefa nedir, destek nedir, dünya liderinin arkasında durmak nedir anlatacağı,. İnşallah tüm cihana göstereceğiz.”

“KONYA’MIZIN HER KARIŞINI ECDADIMIZIN İZİNİ TAKİP EDEREK İHYA EDİYORUZ”

Bakan Kurum, “Bugüne kadar Konya’nın örnek bir şehir olması için biz de canla başla çalıştık. Bugüne kadar sosyal konuttan kentsel dönüşüme, millet bahçelerinden tarihi şehir meydanlarının dönüşümüne, yeni sanayi sitelerinden çevre yatırımlarımıza kadar tüm Türkiye’de dev projeleri Konya’dan aldığımız güçle, Konya modeli şehircilikten aldığımız ilhamla bir bir hayata geçirdik. Konya’mızın her karışını ecdadımızın izini takip ederek imar ediyoruz, ihya ediyoruz ve 2023’te Cumhuriyetimizin 100. Yılına hazırladığımız Konya’mızı ziyaret eden misafirlerimiz yenilenmiş çehresiyle bugünle yarının kucaklaştığı bir Konyayla karşılaşıyor.” Açıklamasını yaptı.

“CUMHURBAŞKANLIĞIMIZIN LİDERLİĞİNDE EĞİLİP BÜKÜLMEYECEĞİZ”

Vatanını her şeyi üstünde gören, vatanının milletinin ihtiyaçlarını hep önceliklendiren bir neslin evlatları olduklarını kaydeden Bakan Kurum, “Çünkü biz Konya’nın evladıyız, çünkü Konya’mız hem bu cihanda hem de cennet vatanın her köşesinde bu projelerle birlikte istihdam oluşturacak, ekonomiye katkı sağlayacak, hanelere yeni gelirler girecek, aşımıza aş katacak. Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde bu muhalefete rağmen eğilip bükülmeyeceğiz, tüm gücümüzle bu milletin istikbalini kurmaya devam edeceğiz. Hem ülkemizi hem de Konya’mızı her alanda destekleyeceğiz, geliştireceğiz ve 2023’te Cumhur İttifakı’nı, Cumhurbaşkanımızı rekor bir oyla desteklemeye devam edeceğiz. Konya’nın vefası neymiş, tüm Türkiye’ye tüm dünyaya göstermeye devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

 

Konuşmaların ardından yapılan duayla Konya Günleri’nin açılışı gerçekleştirilirken Bakan Kurum ve protokol mensupları daha sonra stantları gezdi.

 

Programa; Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, AK Parti Konya Milletvekilleri Tahir Akyürek, Orhan Erdem, Selman Özboyacı, Gülay Samancı, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte; ilçe belediyeleri, kamu kuruluşları, gıda sektöründen Konyalı esnaflar, sanayi firmaları, üniversiteler, oda ve birliklerin katılım sağladığı Konya Günleri’nde, şehrin kendine özgü kültürü, sanatı ve özel tatları ziyaretçilerle buluşacak.

 

Atatürk Havalimanı Bakırköy Kaymakamlığı yanında düzenlenecek İstanbul Konya Günleri, 2 Ekim Pazar akşamına kadar 11.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

 

 
Konutlarda 1 kWh elektrik için 139,1 kuruş ödendi
 
Onlarca çalıntı demir malzeme ele geçirildi
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Karatay Belediyesi, İstanbul'daki Konya Günleri'nde tanıtılıyor
Karatay Belediyesi, İstanbul’da gerçekleştirilen “Konya Günleri”ne katıldı.
Konya’nın 7 ilçesi daha 2023’te doğalgaza kavuşuyor
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde Konya Büyükşehir ...
Başkan Pekyatırmacı ve Milletvekili Açıkgöz'den ziyaretler
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı TBMM Divan Katip Üyesi ve ...
 
‘KOP ile Silajım Pakette’ Tesisi hizmete açıldı
KOP İdaresi Başkanlığı, bölge hayvancılığının en önemli sorunlarının başında ...
Konya Mimarlık Festivali 22' başlıyor
Türkiye’nin alanında ilk ve tek mimarlık festivali olan Konya Mimarlık ...
Ilgın Ticaret ve Sanayi Odası'nda seçim heyecanı
Ilgın Ticaret ve Sanayi Odası olağan genel kurulu 1 Ekim 2022 Cumartesi ...
 
Bakan Ersoy Taş Bina’da turizmcilerle buluştu
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ...
Bilgehaneler yeni döneme 10 bin öğrenciyle başladı
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilerin milli ve manevi değerlerle ...
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Konya'da
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet ...
 
YAZARLAR
Süleyman Göksu
Süleyman Göksu
Allah tertemiz olanları sever
Mehmet Şimşek
Mehmet Şimşek
KADINLARIMIZ (278. Bölüm)
Mustafa Yolcu
Mustafa Yolcu
İSKİLİP'TE BİR KÖŞE BAŞI DÜKKÂNI
Ahmet Anıl Yılmaz
Ahmet Anıl Yılmaz
TÜKETİCİ KÖŞESİ
Ayşe Konakcı
Ayşe Konakcı
ZÜLFÜ LİVANELİ VE BEN !
Mustafa Çağlayan
Mustafa Çağlayan
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
TWITTER'DA ANADOLU TELGRAF
FACEBOOK'TA ANADOLU TELGRAF
ARŞİV
SÜPER LİG PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak 06:05   İkindi 15:24
Güneş 07:48   Akşam 17:39
Öğle 12:54   Yatsı 19:10
Nöbetçi Eczneler
Ana Sayfa Yerel Asayiş Siyaset Ekonomi Güncel Spor Dünya Eğitim Sağlık Kultur-Sanat
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri